ՀՏԶՀ աշխատանքային խմբի այցը Գյումրի
Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի աշխատանքային խումբը, հիմնադրամի տնօրեն Սարգիս Բաղինյանի գլխավորությամբ Գյումրիում էր։ Համայնքի ղեկավար Վարդգես Սամսոնյանի, կապալառու կազմակերպությունների, ենթակառուցվածքների կառույցների ղեկավարների հետ միասին քննարկվել են ՀՀ կառավարության, Համաշխարհային բանկի (World Bank Armenia) համաֆինանսավորմամբ հիմնադրամի միջոցով իրականացվող շինարարական ծրագրերը, մասնավորապես՝ <<Գյումրի քաղաքի զբոսաշրջության, ենթակառուցվածքների և ճանապարհների վերակառուցում>> ծրագիրը, որի շրջանակում իրականացվում է որոշ փողոցների հիմնանորոգում։ Տեղում քննարկվել ու լուծվել են Հաղթանակ պողոտայի, Հանեսօղլյան փողոցի, ենթակառուցվածքների հետ կապված խնդիրները։ Աշխատանքային խումբն այցելել է նաև Ամենափրկիչ եկեղեցու բարեկարգվող հարակից տարածք, Նալբանդյան, Չայկովսկու և Խանջյան փողոցներ, տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ։ ՀՏԶՀ-ն Գյումրիում տարածքային զարգացման ծրագրեր է իրականացնում մի քանի ուղղություններով։ Ընդհանուր առմամբ հիմնադրամը տեղական տնտեսության և ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրի շրջանակում Գյումրիում իրականացնում է մոտ 4 միլիարդ 800 միլիոն դրամի ծրագիր։
Աշխատանքային այցի շրջանակում հիմնադրամի աշխատակիցները եղել են նաև Մարմաշենի եկեղեցու հարակից տարածքում, որտեղ այս պահին ընթանում են բարեկարգման աշխատանքներ։

ATDF BUSINESS TRIP TO GYUMRI
The working group of “Armenian Territorial Development Fund” in the lead of Sargis Baghinyan, executive director was in Gyumri. Together with Vardges Samsonyan, the community head, an array of issues pertaining to construction implemented by ATDF with RA Government, World Bank Armenia financial support and communities co-financing were discussed with the contractors and infrastructures’ heads. A particular attention was paid to “Town Gyumri touristic infrastructures and roads construction” project in the scopes of which some streets rehabilitation is being performed. Issues regarding Haghtanak avenue, and Hanesoghlyan street infrastructures were discussed and solved at site. The working group made a visit to area under improvement, located in Amenaprkich church adjacent part, together with Nalbandyan, Chaykovski and Khanjyan streets where corresponding assignments were provided. In Gyumri ATDF is implementing development projects in a range of directions. In general, a 4 billion and 800 million project is currently being implemented in Gyumri within “Local Economy and Infrastructures Development” program.
In the scopes of business trip, the foundation employees made a visit to Marmashen church adjacent area, where at this moment improvement works are being done.