Մարտունի, Մեծամոր և Փամբակ համայնքների տեխնիկայի պարկը համալրվել է:
Մարտունի, Մեծամոր և Փամբակ համայնքների տեխնիկայի պարկը համալրվել է: ՀՀ կառավարության, Համաշխարհային բանկի(World Bank Armenia) և համայնքների համաֆինանսավորմամբ, Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի Սոցիալական ներդրումների և տեղական զարգացման ծրագրի (ՍՆՏԶ) շրջանակում Մարտունի, Մեծամոր և Փամբակ համայնքներին է տրամադրվել 4 ինքնաթափ մեքենա։ Ընդհանուր ներդրումը կազմում է 202 միլիոն դրամ։
Ծրագրի շրջանակներում ևս 123 միլիոն դրամ ներդրումով 11,9 տոննա տարողությամբ 3 ինքնաթափ մեքենա էլ տրամադրվել է Գառնի և Աբովյան համայնքներին։

MARTUNI, METSAMOR AND PAMBAK COMMUNITIES MACHINARY PARK WAS REPLENISHED
Martini, Metsamor and Pambak communities’ machinery park was replenished. with the help of RA Government, World Bank Armenia financial support and communities co-financing, in the scopes of “Social Investment and Local Development” project of  “Armenian Territorial Development Fund” Martuni, Metsamor and Pambak communities were allotted 4 dumpers. The total investment makes 202 million AMD.
Within the project, with the investment of 123 million AMD, 3 dumpers with the capacity of 11,9mt were provided to Garni and Abovyan communities.