Աշնանացանը Տեղ համայնքում կիրականացնեն նոր տեխնիկայով
Այս տարվա աշնանացանը սահմանամերձ Տեղ համայնքում կիրականացնեն բոլորովին նոր տեխնիկայով:ՀՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի միջոցով,սահմանամերձ Տեղ համայնքին հատկացվել է բոլորովին նոր գյուղտեխնիկա։ Համայնքի տեխնիկայի պարկը համալրվել է երկու <<Բելառուս>> տրակտորով, խոտի հակավորիչով, խոտհնձիչով, սերմնացանով , սրսկիչով, ազոտային գութանով, քարհավաք մեքենայով և հացահատիկային կոմբայնով, որոնց ընդհանուր արժեքը կազմում է 125 միլիոն դրամ։
Նախորդ տարիներին Շվեյցարական զարգացման և համագործակցկության գործակալության և համայնքի համաֆինանսավորմամբ հատկացվել էր մոտ 272 միլիոն դրամի կոմունալ տեխնիկա, միկրոավտոբուսներ և գյուղտեխնիկա։

AUTUMN SOWING IN TEGH COMMUNITY WILL BE IMPLEMENTED WITH NEW MACHINARY
This year, autumn sowing in borderline village of Tegh will be implemented completely with new machinery. With RA Government financial support, “Armenian Territorial Development Fund” allocated completely new machinery to Tegh borderline village. The machinery park of the community was replenished with 2 tractors of model “BELARUS”, baler machine, mower machine, seed driller, sprayer, nitrogen plough, stone picker and grain harvester, the total price of which makes 125 million AMD.
In previous years, with the support of “Swiss Agency for Development and Cooperation” and the community co-financing, communal machinery with around 272 million AMD, mini buses and agricultural technology inter alia was provided.