ՀՏԶՀ գործադիր տնօրեն Սարգիս Բաղինյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացրել թիվ 2 դպրոցի կառուցման ընթացքը։
Ի թիվս այլ շինհրապարակների, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այցելել է նաև Հրազդանի թիվ երկու դպրոցի տարածք։ Այս դպրոցը հիմնովին կառուցվում է կառավարության և Ասիական զարգացման բանկի միջոցներով և Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի ԴՍԱԲ ծրագրի միջոցով։
Տեղում ՀՏԶՀ գործադիր տնօրեն Սարգիս Բաղինյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացրել դպրոցի կառուցման ընթացքը։ Աշխատանքները կավարտվեն 2024 թվականի օգոստոսին: Ավելի քան 400 աշակերտի համար նախատեսված դպրոցի կառուցման համար հատկացվել է 1,7 մլրդ դրամ:

Among other construction sites, RA Prime Minister Nikol Pashinyan also visited Hrazdan school number two. This school is basically being built with the funds of the government and the Asian Development Bank and through the DSAB program of the Armenian Territorial Development Fund.
On the spot, the executive director of the HTDF, Sargis Baghinyan, presented the construction process of the school to Prime Minister Nikol Pashinyan. The works will be completed in August 2024. 1.7 billion drams were allocated for the construction of a school for more than 400 students.